बिभिन्न धार्मिक सङ्घसंस्थाले धार्मिक तथा सामाजिक सद्भाव र शान्ति अभिवृद्धि गर्नको लागि संयुक्त अपिल गरेका छन् ।

शुक्रबार सिंहदरबारमा उपप्रधान एवं गृहमन्त्री नारायणकाजी श्रेष्ठले बोलाउनुभएको धार्मिक सद्भाव कायम गर्ने सम्बन्धी छलफल कार्यक्रमपछि बिभिन्न धार्मिक सङ्घसंस्थाले धार्मिक सद्भाव कायम गर्ने सम्बन्धी संयुक्त अपिल गरेका हुन् ।

बिगत केहि दिनयता देशका बिभिन्न भागमा धर्म, जाती सम्प्रदायको आधारमा एकअर्काप्रति घृणा, द्वेष फैलाउने, फरक धर्म, जाति तथा सम्प्रदायलाई चोट पुग्ने गरि गतिविधि भइरहेको र कतिपय ठाँउमा अराजक रुपमा प्रस्तुत भइ फरक धर्म सम्प्रदायको आस्था, व्यवहार, संस्कार प्रचलनमा आघात पुराउने गतिविधि देखा परेका सम्बन्धमा गम्भीर ध्याकर्षण भएको संयुक्त अपिलमा उल्लेख छ ।

उनीहरुले कुनै पनि असंवैधानिक तथा गैर कानूनी क्रियाकलापहरुमा कोही पनि जान अञ्जानमा सहभागी नहुने र धार्मिक, सामाजिक एवं सांस्कृतिक सद्भाव प्रवद्र्धन गर्न क्रियाशिल रहन आह्वान समेत गरेका छन् । त्यसअघि छलफल कार्यक्रममा उपप्रधान एवं गृहमन्त्री श्रेष्ठले मुलुकको रक्षा र एकतालाई सुदृढ गर्न धामिर्क सांस्कृतिक सहिष्ण्ुातालाई बलियो बनाउनु आवश्यक रहेको बताउनुभयो । धार्मिक संस्थाहरु एक अर्काबिरुद्ध प्रतिष्पर्धा उत्रनु उचित नभएको भन्दै उहाले देशको मौलिक पहिचान र बिशेषताको रक्षा गर्न एकतावद्ध हुनुपर्नेमा जोड दिनुभयो ।

संयुक्त अपिलमा हिन्दु महासंघ, हिन्दु परिषद्, बौद्ध महासंघ, तामाङ बौद्ध सेवा समाज, इस्लामी संघ, मुस्लीम महासंघ, क्रिश्चियन महासंघ, इशाई मण्डली एकता परिषद् लगाएत २४ धार्मिक संघसंस्थाका प्रतिनिधिहरुले हस्ताक्षर गरेका छन् ।